Divane Krevat - NicolaQuinto Italia Cilësi dhe komoditet

Mirësevini në përzgjedhjen tonë të dedikuar për divan-krevatin tuaj cilësor nga NICOLAQUINTO.

Në dyqanet tona do të mund të përjetoni personalisht komoditetin e këtyre produkteve madhështore, të prodhuara tërësisht me dashuri në Itali .

Divane dyshe krevate

Divanet tona dyshe janë zgjidhja perfekte për ata që kërkojnë hapësirë ​​dhe rehati maksimale . Me një gamë të gjerë stilesh dhe ngjyrash për të zgjedhur, ju mund të gjeni divanin ideal të dyfishtë për dhomën tuaj të ndenjes.

Versioni i divanit me krevat 2 dhe 3 vendesh

Nëse jeni duke kërkuar për një divan krevat 2 ose 3 vendesh , jeni në vendin e duhur. Divanet tona ofrojnë një përzierje perfekte të funksionalitetit dhe dizajnit , duke e bërë qëndrimin tuaj unik dhe të rehatshëm. Për hapësira më kompakte, ne ofrojmë një shumëllojshmëri divanesh krevatesh me 2 vende . Këta divane janë perfekte për dhoma më të vogla ose për të krijuar një zonë të ftuar në shtëpinë tuaj.

Divan krevat dopio

Divanet tona të vetme ose të përmasave mbretëreshë janë zgjidhja ideale për dhoma më të vogla ose për të krijuar një zonë mikpritëse për mysafirët. Ndryshe nga një divan i madh, këta divan përshtaten në mënyrë të përkryer në hapësira të kufizuara dhe shndërrohen në shtretër të rehatshëm për një pushim të qetë natën.

Krevat divan i lirë

Mos hiqni dorë nga cilësia për të kursyer para , ne kemi një gamë të gjerë divanesh të lirë që i përshtaten të gjitha buxheteve, pa kompromentuar rehatinë, stilin dhe dizajnin. Prodhuar në Itali me vëmendjen maksimale ndaj detajeve.

Pajisur me një sistem hapjeje të teknologjisë së lartë të integruar në një divan hapjeje me një sistem të palosshëm të fuqishëm dhe një dyshek Memory Foam. Mbulesa në modele të ndryshme është e lëvizshme dhe e larë.

Shikoni modelet nga koleksioni Maratea | Serena | Gigiotto

Divane Krevat Moderne - Stili dhe Funksionaliteti në Nivelin më të Lartë

I përshtatshëm për ata që kërkojnë një zgjidhje mobilimi që kombinon dizajnin dhe prakticitetin . Divanet tona moderne janë përgjigjja perfekte për nevojat e atyre që kërkojnë rehati, stil dhe shkathtësi maksimale në shtëpinë e tyre. Projektuar për t’u integruar në mënyrë perfekte në çdo mjedis shtëpie. Linjat e pastra, materialet me cilësi të lartë dhe përfundimet elegante sjellin një prekje moderne në çdo hapësirë.

Shikoni modelet nga koleksioni Noela | Salina | Leuca

Çmimet konkurruese

Në pikat e shitjes NicolaQuinto , ju mund të blini divanin tuaj të ri me çmime konkuruese dhe me cilësinë më të mirë që na ka dalluar gjithmonë.

Do të gjeni oferta speciale dhe shumë modele e versione, nga divani ekonomik deri tek ai modern, mund të zgjidhni ngjyrën tuaj të preferuar dhe llojin e veshjes mes lëkurës apo pëlhurës . Ju mund të zgjidhni të paguani me këste mujore të përshtatshme me paradhënie zero.

Zgjedhja e shtratit të duhur të divanit është një vendim i rëndësishëm . Falë përzgjedhjes së madhe të divaneve të shtretërve , ne jemi të sigurt se do të gjeni zgjidhjen perfekte për nevojat tuaja.

Si të hapni një divan krevat në mënyrën më të lehtë

Hapja e një divani-krevati mund të duket e ndërlikuar, por me udhëzuesin e duhur hap pas hapi, bëhet një operacion i shpejtë dhe i lehtë . Në artikullin tonë, ne do t’ju tregojmë se si të hapni një divan krevat lehtë dhe pa mundim .

1. Përgatitja

Filloni duke përgatitur hapësirën rreth divanit të krevatit. Sigurohuni që të hiqni çdo pengesë ose objekt që mund të ndërhyjë në procesin e hapjes.

2: Hiqni jastëkët dhe batanijet

Nëse divani juaj ka jastëkë ose batanije, hiqni ato për të liruar zonën e shtratit.

3: Gjeni mekanizmin e hapjes

Çdo model ka një mekanizëm të ndryshëm hapjeje. Shpesh, mekanizmi ndodhet në fund ose në pjesën e pasme të divanit. Gjeni atë dhe pozicionojeni veten në mënyrë që të keni akses lehtësisht.

4: Zhbllokoni mekanizmin

Ndiqni udhëzimet që gjenden brenda paketimit për të zhbllokuar mekanizmin e hapjes. Në këtë pikë mund të vazhdoni me heqjen e grepave të sigurisë. Sigurohuni që ta bëni këtë me kujdes për të shmangur dëmtimin e divanit.

5: Tërhiqe dhe ngrije

Pasi mekanizmi të jetë zhbllokuar, tërhiqeni butësisht shtratin nga korniza e divanit. Ngrini me kujdes për të shmangur dëmtimin e menteshave ose kornizës.

6: Zgjatni dyshekun

Pasi shtrati të jetë shtrirë plotësisht, zgjateni dyshekun derisa të hapet plotësisht. Kontrolloni nëse është vendosur saktë.

7: Shtoni jastëkë dhe shtrat

Tani që divani-krevati është i hapur, vendosni jastëkë dhe shtrat për të krijuar një ambient mikpritës dhe komod.

Duke ndjekur këto hapa të thjeshtë, do të jeni në gjendje të hapni një divan krevat në mënyrë efektive dhe pa probleme. Mos harroni të konsultoni gjithmonë udhëzimet specifike të dhëna brenda divanit tuaj, pasi detajet mund të ndryshojnë nga një model në tjetrin . Me pak praktikë, do të bëheni ekspert në hapjen dhe mbylljen e divanit tuaj në çaste .

Ne krenohemi që ofrojmë rehati, stil dhe komoditet në çdo divan gjumi që ofrojmë. Eksploroni koleksionin tonë dhe transformoni dhomën tuaj të ndenjes me një divan-krevat nga NicolaQuinto Italia.

Për më shumë informacion mbi çmimet dhe opsionet e disponueshme, ju lutemi na kontaktoni sot ose vizitoni një nga dyqanet tona të divaneve dhe kolltukëve .

Iscriviti alle newsletter

Iscriviti per  ricevere news e offerte del mondo NicolaQuinto.

Regjistrohu për gazetat

Regjistrohu për  merrni lajme dhe oferta nga bota e NicolaQuinto .