NICOLAQUINTO Divane me zemer italiane

Divane dhe kolltuqe dizajner | Prodhuar në Itali

matera - roma - bologna - tirana - potenza - salerno - dubai

Divane të ekselencës italiane në botë

Kompania e themeluar mbi punën e fortë ekipore. Secili me përvojën dhe njohuritë e tij kontribuon në arritjen e secilit objektiv dhe në krijimin e produkteve të shkëlqyera.

Cilësia e lartë , mjeshtëria dhe eleganca përfaqësojnë kryesisht tiparin dallues të të gjitha krijimeveNicolaQuinto Italia

Çdo divan lind nga lapsa dhe mendje të ndryshme, duke krijuar kështu koleksionin NicolaQuinto Italia Divani .

Një element i zakonshëm dallues është varëse e çmuar “NQ” , simbol i një identifikimi stilistik që e bën dizajnin tonë unik .

Çdo model lind nga lapsa dhe mendje të ndryshme, duke krijuar kështu koleksionin NicolaQuinto Italia .

Një element i zakonshëm dallues është varëse e çmuar “NQ” , simbol i një identifikimi stilistik që e bën dizajnin tonë unik .

Divane dhe kolltuqe NicolaQuinto Italia, Shtëpi, NICOLAQUINTO ITALIA

krevat divan noela

Nga divani në shtrat të rehatshëm me një gjest. Modelja prestigjioze nga Linja e Koleksionit Modamilano

kaloni divanin e kundërt

Divan me gadishull TË KTHYSHEM dhe TË HEQSHËM

Divani i parë që ju lejon të ndryshoni gadishullin nga e djathta në të majtë dhe anasjelltas. Falë jastëkëve të lëvizshëm dhe poufit të shkëputshëm, ndryshimi i anës së gadishullit do të jetë lojë për fëmijë. Për më tepër, e gjithë mbulesa prej pëlhure është tërësisht e heqshme dhe e disponueshme në ngjyra të ndryshme.Ejani dhe zbuloni atë në një nga dyqanet tona të markës NICOLAQUINTO Italia Sofa.

Koleksioni ModaMilano lindi nga përzgjedhja e modeleve elitare NicolaQuinto, të realizuara me mbulesat më të mira, dedikuar adhuruesve të detajeve, ndoshta koleksioni më ekskluziv i divaneve moderne në këtë sektor.

Divane dhe kolltuqe NicolaQuinto Italia, Shtëpi, NICOLAQUINTO ITALIA

Jo vetëm kaq, ne prezantojmë një gamë unike të kolltuqëve të dhomës së ndenjes që varion nga kolltukët vintage deri tek kolltukët dhe kolltukët prej lëkure me dizajn modern . Për ata që kërkojnë relaksim pa kompromis, kolltukët tanë relaksues dhe kolltukët e shtrirë janë zgjidhja perfekte.

Keni hapësirë ​​të kufizuar apo mysafirë të shpeshtë? Divanet tona të rehatshme ofrojnë një zgjidhje praktike pa sakrifikuar stilin. Për adhuruesit e dizajnit specifik, ne ofrojmë divane këndore , divane 2-vendëshe dhe divane 3-vendëshe . Për dashamirët e dizajnit modern, me kolltukët dhe divanet tona të dizajnit modern me shezlong mund ta bëni zonën tuaj të jetesës unike. Për një prekje unike, mund t’u kërkoni konsulentëve tanë të personalizojnë divanin tuaj të bërë sipas masës .

Divanet me dizajn italian do të thotë gjithashtu vëmendje ndaj materialeve. Pavarësisht nëse preferoni divanet prej pëlhure, divanet prej lëkure apo luksin e kolltukëve të mrekullueshëm prej lëkure , me NICOLAQUINTO do të gjeni vlerën maksimale për para për një produkt që qëndron në kulmin e markave më të mira të divaneve .

Divane dhe kolltuqe NicolaQuinto Italia, Shtëpi, NICOLAQUINTO ITALIA
Divane dhe kolltuqe NicolaQuinto Italia, Shtëpi, NICOLAQUINTO ITALIA

divan lëkure vegan që shikon nga e ardhmja

Një lëndë e parë alternative dhe eko-qëndrueshme.

3.000 mbulesa të mundshme

e pafundme kombinime materialesh dhe ngjyrash

Për Nicolaquinto, një nga dyqanet më mbresëlënëse është padyshim Via Gregorio VII , një rrugë që lidh zonën e San Pietro me periferi jugperëndimore të Romës . Një nga karakteristikat më të dukshme të kësaj rruge është afërsia me qytetin e Vatikanit dhe Shën Pjetrit . Në fakt, rruga mban emrin e Papa Gregorit VII , i cili ishte pontifik nga viti 1073 deri në 1085.

Një tipar dallues historik i qytetit të Matera janë “Sassi”. Sassi e Matera janë shtëpi të lashta të gërmuara në shkëmbin kalkarenitik dhe përfaqësojnë një nga vendbanimet më të vjetra të gjalla në botë që ekziston ende. Historia e këtyre vendbanimeve shkëmbore daton mijëra vjet më parë.

kryeqyteti i rajonit të Bazilikatës në Itali, ka një histori që daton që nga kohërat e lashta. Një nga karakteristikat dalluese historike të qytetit të Potenzës është natyra e tij si një qendër qyteti i ngritur, duke u vendosur në një lartësi prej rreth 819 metra mbi nivelin e detit, duke e bërë atë kryeqytetin më të lartë rajonal në Itali.

i vendosur në rajonin e Campania të Italisë, ai krenohet me një histori të pasur dhe të larmishme. Një nga veçoritë historike më të spikatura të saj është “Shkolla Mjekësore Salernitana”. Shkolla Mjekësore e Salernos konsiderohet institucioni i parë dhe më i rëndësishëm mjekësor i Mesjetës në Evropë. E themeluar në shekullin e 9-të, kjo shkollë tërhoqi studentë dhe studiues nga e gjithë Evropa dhe përfaqësoi një urë lidhëse midis traditave mjekësore greke dhe arabe dhe Evropës Perëndimore.

kryeqyteti i Shqipërisë , ka një histori të pasur dhe komplekse. Një nga karakteristikat e saj dalluese historike është prania e Xhamisë së Et’hem Beut. E ndërtuar mes fundit të shekullit të 18-të dhe fillimit të shekullit të 19-të, Xhamia e Et’hem Beut ndodhet në zemër të Tiranës qendrore, pranë sheshit Skënderbej. Kjo xhami shquhet jo vetëm për arkitekturën dhe dekorimet e brendshme osmane, por edhe për rëndësinë e saj historike.

Komuna italiane në provincën e Bolonjës , dyqani i divaneve Casalecchio lindi në Emilia-Romagna. Një nga karakteristikat më të njohura historike të tij është prania e “Digës Casalecchio”. Diga e Casalecchio është një nga barrierat më të vjetra të lumenjve ende në veprim në botë. Fillimisht u ndërtua në shekullin e 14-të dhe luajti një rol themelor në rregullimin e ujërave të lumit Reno për qëllime vaditjeje, duke ushqyer kanale të shumta që shërbenin në fushat e zonës së Bolonjës.

Ndiqni kanalet tona sociale për të qëndruar të përditësuar mbi lajmet dhe ngjarjet e NicolaQuinto Italia , divanet në promovim

nicolaquinto në TV

Qëndroni të azhurnuar në Lajmet dhe Ngjarjet e NicolaQuinto . Nga daljet në televizion e deri te hapjet e showroom-eve të reja.

Zgjedhja e divaneve tona nga transmetuesit televizivë është një konfirmim i rrugës së rritjes profesionale,

të përkushtimit dhe përkushtimit në punën e përditshme.

Një kënaqësi që duam ta ndajmë me premtimin se do të vazhdojmë të përmirësojmë produktet tona dhe të kapërcejmë kufijtë.

Shfaqja e vogëlushit dhe budallait

Zbuloni divanet NicolaQuinto brenda programit

Iscriviti alle newsletter

Iscriviti per  ricevere news e offerte del mondo NicolaQuinto.

Regjistrohu për gazetat

Regjistrohu për  merrni lajme dhe oferta nga bota e NicolaQuinto .