Shfaqja e vogëlushit dhe budallait

Foshnjat dhe budallenj të rehatshëm në divane dhe krevate të dizajnuara nga NicolaQuinto Italia.

Ekscentriciteti dhe autenticiteti janë fjalët kyçe të programit të ri televiziv që i është besuar mbretëreshës së reality show-t Barbara D’Urso . Një spektakël i rinovuar si në formulë ashtu edhe në arredim , duke ia besuar komoditetin e konkurrentëve NicolaQuinto Italia .

Kontrasti është emëruesi që karakterizon frymën e programit dhe reflektohet në stilin e arredimit . Pra, ne mund të shohim se në vilën e shekullit të 17-të në stilin klasik, krijimet tona pasqyrojnë natyrën e mjedisit në formë, por kontrast me ngjyrat e ndezura .

bebe dhe budalla tregojnë, Shfaqja e vogëlushit dhe budallait, NICOLAQUINTO ITALIA

Një shembull i qartë janë divanet nga koleksioni Altea të cilët përshtaten me dhomën e ndenjes të shekullit të shtatëmbëdhjetë, por të veshur me kadife blu të kaltër, japin modernitet dhe ekscentricitet. Dhomat e gjumit janë të zbukuruara me shtretërit tanë Kleopatra dhe Aurora , të punuara me kadife me ngjyra të ndezura , perfekte për ambiente bashkëkohore dhe tradicionale. Kolltukët Bubble , me kthesa të përkulura, kujtojnë ngjyrat e pranverës eklektike të koordinuara nga poufet Ponza dhe Corsica . Divan Alice i bërë në versione kadife dhe boucle . Kolltuku Sabrina ka elegancë të brendshme dhe dekorimet e tij të çmuara duke e bërë atë romantik dhe modern. Kolltuku Mitica është perfekt për çdo ambient, baza e rrotullueshme lejon një lëvizje natyrale që çliron shpirtin dhe pushon mendjen. Së fundi, kolltuku Living i punuar në tre ngjyra origjinale kadife, i vendosur në dhomat e gjumit. Të gjithë aksesorët janë të dizajnuar nga dizajnerët tanë dhe të punuar me dorë nga artizanët italianë .

Divane me zemer italiane

NicolaQuinto bëhet protagonist i një reality show të suksesshëm të drejtuar nga Barbara D’Urso , e cila i do ngjyrat dhe sfidat, ashtu si ne.

NicolaQuinto, falë Mediaset dhe reality show “ La Pupa ed il Secchione show ”, arriti të interpretojë nevojat e klientit duke hyrë në vendndodhje dhe duke lënë gjurmë. Ne përballemi me çdo mundësi dhe i shndërrojmë idetë tona në krijime të bukurisë së jashtëzakonshme me vendosmëri dhe entuziazëm, duke vënë gjithmonë zemrën tonë në të. Një zemër italiane .

Produktet brenda viles "La Pupa e il Secchione show"

Iscriviti alle newsletter

Iscriviti per  ricevere news e offerte del mondo NicolaQuinto.

Regjistrohu për gazetat

Regjistrohu për  merrni lajme dhe oferta nga bota e NicolaQuinto .